Digitální odborníci z Kanady se zajímají o „albertské řešení“ ekologicky šetrné těžby kryptoměn

Kanadská provincie Alberta vykazuje silný potenciál stát se lídrem v ekologické těžbě kryptoměn opřené o obnovitelné zdroje energie.

Přední inovátoři a odborníci na digitální svět poukázali na kanadskou provincii Albertu jako na místo, které je ideální pro těžbu kryptoměn se sníženou karbonovou stopou. Alberta je nejslunnější provincií v Kanadě se spoustou potenciálu solární energie a její nižší teploty mohou také pomoci snížit náklady na chlazení těžebních serverů.

Dalším faktorem je, že Kanada má režim uhlíkové daně, takže pokud těžaři bitcoinů nepoužívají čistou energii, mají uhlíkovou stopu a musí za to platit, což je znovu motivuje k hledání zdrojů s nízkými emisemi uhlíku.

Matthew Haddon, který je generálním ředitelem BitNational Exchange v Calgary, říká, že zaznamenal větší angažovanost v sociálních médiích v souvislosti s energeticky efektivnějšími kryptoměnami, ale podotýká, že 70 % těžby bitcoinů je z obnovitelné energie.

Internet se stává více neodděleným od našich životů a jak se cloud zvětšuje, je třeba zajistit, že je provozován čistou energii, takže to není jen bitcoin ale je to celý elektrický systém, který je třeba dekarbonizovat.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Kanadě.
Zdroj CTV News
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí