Zdroj: CzechTrade

Digitální transformace Dominikánské republiky pokračuje

Od nástupu nové administrativy v roce 2020 provedl dominikánský regulátor Indotel plán digitální transformace Dominikánské republiky.

Karibská země pokračuje s plány na aktualizaci zákona o telekomunikacích s cílem poskytnout právní rámec na podporu investic. Dominikánská republika má tři operátory a dva z nich pokrývají přibližně 94 % trhu. Mezi cíle reformy patří asymetrická regulace, která má nastolit mezi operátory vyváženější podmínky.

Ilustrační fotografie

Díky pokročilému pokrytí sítě se Dominikánská republika zaměří na zlepšení digitální gramotnosti, pokrytí území, která dosud nejsou propojena s optickými vlákny, a na pokrok v procesu při analogovém výpadku. Kromě toho se uvažuje o nové aukci spektra pro přidělení pásma 700 MHz poté, co byl předchozí proces zrušen, a částí pásem AWS a 3,5 GHz.

Dominikánská republika se chystá vypsat výběrové řízení, aby 26 obcí, které dnes nemají přístup k pevným optickým sítím, ho mohly mít. Tím stát dosáhne, že 100 % obcí Dominikánské republiky bude mít v domácnosti alespoň jednu pevnou síť. Ve druhé fázi projektu se Indotel zaměří na městské části, kde chce dosáhnout 100% pokrytí sítěmi z optických vláken. Projekt by měl být dokončen v roce 2026.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: BNAmericas.com

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby