Do Japonska nově bez povinného PCR testu

Přijíždějící do Japonska s třetí dávkou vakcinace se od 7. září 2022 nebudou muset prokazovat negativním PCR testem.

Japonská vláda oznámila zásadní změnu v jednom z pravidel vstupu do země, které dokázalo zkomplikovat nejen návrat Japoncům z dovolené, ale i zcela zmařit chystanou pracovní cestu.

Japonsko

Povinnost prokázat se negativním testem ne starším než 72 hodin před odletem pro cestující s dokončeným očkováním minimálně třetí dávkou bude od první zářijové středy již minulostí. Japonsko se tak po dlouhém tlaku zahraničních partnerů svým režimem na hranicích přiblíží ostatním členům G7.

Současně vláda zvažuje zvýšit současný denní limit možných přijíždějících. Ten je momentálně stanoven na 20 tisíc cestujících (zahrnuje i vracející se Japonce) a zásadně tím omezuje možnou nabídku leteckých společností.

Jak se na českém sklářství podepsala pandemie?

Přestože premiér Kišida během srpnové tiskové konference nezmínil konkrétní číslo, ale očekává se, že by nový limit mohl být 50 tisíc přijíždějících. Tím by se počet možných denních příletů do země přiblížil na polovinu předpandemických čísel, kdy do země vstupovalo okolo 100 tisíc osob denně.

Během tiskové konference byla zmíněna i možnost zkrátit současné desetidenní karantény či klasifikace koronaviru jako běžné sezonní chřipky. Finální rozhodnutí však stále nepadlo. Japonsko je koncem léta uprostřed dosavadně největší koronavirové vlny a zaznamenává na 200 tisíc případů denně.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Nikkei Asian Review

• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí