Zdroj: CzechTrade

Do Jihoafrické republiky se vracejí turisté

Turismus v Jižní Africe se pomalu vrací do předcovidové doby. Hlavním měsícem sezóny je prosinec.

Příjmy turistického odvětví v prosinci 2022 se přiblížily k úrovni před pandemií covidu-19. Příjmy z ubytování činily skoro 130 milionů randů. Výrazně vzrostla i obsazenost hotelů v zemi.

Ilustrační fotografie

Během loňského prosince přešlo přes jihoafrické hranice 2,8 milionu cestujících, což činí meziměsíční nárůst o 37,7 % a meziroční nárůst o 146,1 %. Pokud se zaměříme pouze na turisty, došlo k meziměsíčnímu nárůstu o 19,8 % a meziročnímu nárůstu o 157,6 %. Za celý rok 2022 se návštěvnost turistů meziročně zvýšila o 152,6 %. Největší podíl mají cestovatelé z Evropy, kteří činí 62 %. Počet návštěvníků z jiných afrických zemí také výrazně vzrostl,  a to o 126 %.

Cestovní ruch nadále zůstává pro Jihoafrickou republiku klíčovou oblastí růstu a může vést k významné tvorbě pracovních míst v celé zemi. V současnosti je důležité zaměřit se na modernizaci stárnoucí nebo poškozené infrastruktury, řešení kriminality a snižování byrokracie, což je zásadní pro přilákání investorů a turistů.

Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska slaví 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

V Jihoafrické republice přestala platit přísná proticovidová opatření až v červnu 2022. Čína, jeden z hlavních zdrojů pro místní cestovní ruch, nyní začíná rušit svá omezení. Návrat čínských turistů do Jižní Afriky se tak teprve začne projevovat.

Zpracoval kolektiv pracovníků ZK CzechTrade v Jihoafrické republice. 
Zdroj: businesstech.co.za

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Služby

Doporučujeme