Zdroj: CzechTrade

Dominikánská republika investuje do infrastruktury

Projekt nové linky metra v Santo Domingu úspěšně pokračuje. Rovněž byla zahájena i výstavba průmyslové zóny v oblasti San Juan, kde má být postaveno i nové letiště.

Výstavba nové linky metra 2C v Santo Domingu má doplnit 48,5 kilometru dlouhý systém metra o již funkčních dvou linkách. Nová linka o délce 7,3 km počítá s pěti novými stanicemi metra, které přibydou k již 30 existujícím.

Ilustrační fotografie

Součástí výstavby je i tunel o délce 800 m. Projekt za 500 milionů dolarů má být dokončen počátkem roku 2024 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by tento plán neměl být dodržen. 

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

V oblasti San Juan na západě země jsou naplánovány hned dva velké projekty v oblasti infrastruktury. Výstavba průmyslového parku za více než dva miliony dolarů, který je koncipován jako zóna volného obchodu, již započala a má být dokončena za šest měsíců. Místní doufají, že dvě nové skladové haly, z nichž jedna je již rezervována, pomohou exportu a vytvoří až 1000 nových pracovních míst.

Počátkem příštího roku se má v oblasti San Juan začít stavět i nové letiště, které má pomoci obchodu v oblasti zemědělství. První část projektu, která zahrnuje výstavbu přistávací dráhy, terminálu a terminálu pro uskladnění zemědělského zboží, má být dokončena ke konci roku 2023.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com