Dominikánská republika otevírá konzultace k projektu pevného internetu

Cílem projektu je propojit zhruba 160 lokalit, které dnes nemají pevné připojení k internetu.

Dominikánský telekomunikační regulátor, Indotel, zahájil předběžnou konzultaci plánu nasadit infrastrukturu optických sítí do domácnosti pro poskytování pevných internetových služeb.

Ilustrační fotografie

Iniciativa je součástí projektu konektivity, jehož cílem je urychlit přístup, přijetí a kontinuitu digitálních služeb financovaných prostřednictvím půjčky od Meziamerické rozvojové banky ve výši 115 milionů dolarů.

Složka financování širokopásmové infrastruktury za 80 milionů dolarů pokrývá rozšíření páteřních, agregačních a přístupových sítí a rozšíření mezinárodní konektivity. Podle údajů zahrnutých v programu IDB nemá 95,3 % dominikánského území pevné pokrytí nebo má nedostatečné pokrytí.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Předběžná konzultace je krokem před soutěžním procesem, ve kterém bude jedna nebo více společností nasmlouváno k nasazení, provozu a údržbě telekomunikačních sítí ve vybraných lokalitách. Podle údajů IDB bude zlepšení konektivity přínosem celkem pro 108 obcí a více než dva miliony lidí.

Navíc se odhaduje, že celý projekt, který zahrnuje i modernizaci vysílacích služeb a vytváření digitálních dovedností, přispěje k ročnímu nárůstu HDP o 1,46 %, zvýšení produktivity o 1,2 % a vytvoření 33 000 pracovních míst. Dominikánská republika navíc již uspořádala aukci spektra pro 5G. Operátoři Claro a Altice v příštích 20 letech vygenerují příjmy ve výši 73,8 milionu dolarů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby