Dominikánská republika přichází s infrastrukturním projektem výstavby nové dálnice

Vláda Dominikánské republiky odstartovala realizaci projektu výstavby dálnice Limón-Playa Morón ve známé turistické oblasti Samaná. Ministr cestovního ruchu David Collado navazuje na již realizované infrastrukturní projekty.

Výstavbu dálnice z 85 % zajišťují lokální pracovníci, což má velmi pozitivní dopad na komunitu v regionu. I přes překážky spojené s pandemií covid-19, se ve výstavbě bude pokračovat. Prezident Dominikánské republiky, Luis Abinader, uzavřel v září minulého roku první smlouvu na realizaci silničního úseku Limón-Playa Morón a Ramal-Punta Lanza v délce 5,8 kilometru s celkovou investicí 121 milionů pesos.

Při této příležitosti dominikánský prezident potvrdil výstavbu v oblasti Samaná a zaručil, že budou obnoveny tisíce pracovních míst, které byly ztraceny v důsledku pandemie covid-19. Ministr cestovního ruchu mezitím vyzdvihl novou vizi vlády týkající se rozvoje a zdůraznil že je ve prospěch regionálního rozvoje provincie. Prostřednictvím tohoto projektu se také posílí sektor cestovního ruchu v regionu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Arecoa

• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Dominikánská republika | Mexiko