Doosan Solus rozšíří závod na výrobu měděných fólií v Maďarsku

Schválení investice na zvýšení výrobní kapacity měděných fólií v Maďarsku.

Představenstvo společnosti schválilo plán investovat 270 miliard wonů do zvýšení výrobní kapacity měděných fólií ve svém závodě v průmyslovém komplexu Tatabbánya v Maďarsku. Rozhodnutí přišlo pět měsíců po dokončení první výrobní linky v květnu.

Doosan Solus plánuje dokončení druhé etapy rozšíření do roku 2022. Závod bude mít poté roční výrobní kapacitu 25 000 tun.

Očekává se, že celosvětové využití baterií pro elektromobily vzroste z 303 GWh v roce 2020 na 1270 GWh v roce 2025, uvedla společnost pro výzkum trhu SNE Research. Předpovídá, že díky přísným emisním předpisům Evropské unie (EU) vzroste používání evropských baterií na elektrický pohon ze 70 GWh v roce 2020 na 330 GWh v roce 2025.

Jako člen Evropské unie baterií (EBA) je Doosan Solus schopen úzce spolupracovat s více než 400 společnostmi, institucemi a výzkumnými ústavy v Evropě. Evropská unie baterií byla zahájena Evropskou komisí v roce 2017. Stanovila plán na vybudování 25 továren na baterie mamutí velikosti po celé Evropě do roku 2025 s cílem vybudovat hodnotový řetězec baterií. Společnosti jako Tesla z USA, německý Volkswagen a švédská společnost Northvolt se také podílejí na plánu jako členové.

Zdroj: Business Korea
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu.
• Oblasti podnikání: Elektronika a elektrotechnika | Hutní výroba
• Teritorium: Korejská republika | Maďarsko