Poskytovatel statistik o využívání hnojiv, společnost AfricaFertiliser, oznámil, že oficiální dovoz hnojiv do Nigérie se zvýšil o 65 %, a to na hodnotu 706 922 Mt. Dříve byl nejvíce dováženým hnojivem typ NPK, ale po zavedení zákazu v roce 2019 si místní výrobci začali hledat cesty, jak si tato hnojiva vyrobit sami. Odhaduje se, že díky tomuto kroku se zvýšil počet mísíren hnojiv v zemi o 31 %.
Nigérie však stále poptává suplementy na výrobu samotných NPK hnojiv a chce i nadále dovážet další zemědělská hnojiva, která v zemi nejsou běžně dostupná od místních výrobců.
Nejvíce poptávanými hnojivy jsou fosfátová hnojiva a močovina. Zde se nabízí i prostor pro české exportéry, kteří obchodují s agrochemií, jelikož nigerijský trh stále není z velké části naplněn a poptávka po kvalitních hnojivech neustále roste.