Drony budou kontrolovat tunely dubajského metra

Dubaj zahájila testování možností kontroly tunelů metra prostřednictvím dronů. Nové pokročilé technologie jsou v SAE velmi žádané.

Dubajská autorita, která má na starosti městkou hromadnou dopravu a infrastrukturu začne s testováním speciálních dronů, které budou upraveny a vybaveny technologiemi pro provádění inspekcí tunelů metra. Jedná se o úseky obou linek, jejichž celková dálka dosahuje 14 kilometrů. Drony jsou vybaveny speciální infra kamerami a senzory, které umožňují monitorovat a vyhodnocovat stav tunelů, jejich těsnost (část vede pod mořem) a informovat ihned operátory o technickém stavu. Taktéž budou schopny dohlížet na stav a průběh nutných modernizací a oprav v případě, kdy se tyto vyskytnou, vše v rámci dubajské strategie Smart Citiy Dubai 2021.

Další novinkou je testování ošetření stanice Noor Bank nanotechnologií, která má až o 35 % snížit náklady na údržby a úklid jak venkovních, tak i vnitřních prostor této stanice. Zejména s ohledem na značnou prašnost. Vozy metra a stanice mají být také vybaveny novými chytrými obrazovkami, které budou schopné zprostředkovat cestujícím informace nejrůznějšího druhu, včetně reklamních sdělení.

Formou individuálních asistenčních služeb je zahraniční kancelář CzechTrade v Dubaji připravena být nápomocna českým firmám, které mají zájem představit místním autoritám svá unikátní řešení.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Pravidelné novinky e-mailem