Zdroj: CzechTrade

Druhá linka městské lanovky v hlavním městě Dominikánské republiky bude již brzy uvedena do provozu

Santo Domingo při zlepšování své městské hromadné dopravy v únoru otevře novou, již druhou linku městské lanovky. Ta bude propojena s metrem a autobusovými linkami.

Jeden ze stěžejních infrastrukturních projektů, které jsou v současné době realizovány na tomto karibském ostrově, se již blíží svému uvedení do provozu. Tento projekt za 126 milionů dolarů je realizován dominikánskou firmou J. Fortuna Constructora a francouzskou firmou Poma.

Ilustrační fotografie

Francouzská firma do projektu dodala 163 kabin, které mají v plném provozu přepravit až 9 000 pasažérů za hodinu. Pro porovnání, první linka městské lanovky, která už ve městě funguje, je v současné době schopna přepravit 6 000 pasažérů za hodinu. Nová trasa je 4,2 km dlouhá a lanovka se na ní bude pohybovat rychlostí 25 kilometrů za hodinu mezi 4 stanicemi.

Projekt zahrnuje rovněž výstavbu garáže pro lanovku a komerčního prostoru, kde mají vzniknout restaurace a obchody. Ten má být propojen nejen s autobusovými linkami, ale také zastávkou linky metra č. 2, která se ještě staví.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Střední Amerika a Karibik.
Zdroj: Bnamericas.com

Doporučujeme