Dubaj letos přivítá návštěvníky EXPO 2020

Světová výstava EXPO měla proběhnout již v loňském roce. Kvůli pandemii koronaviru byla přesunuta na letošek.

expo2020_190803602-120.jpgProběhne od 1.10.2021 do 31.3.2022. EXPO tak bude jednou z největších světových událostí v letošním roce. Dubaj má velmi jasný plán jak zacházet s opatřeními proti koronaviru, a těší se na vystavovatele spolu s návštěvníky, uvádějí vládní činitelé. Výstavu dubajská vláda připravovala takřka deset let a slibuje si od ní několikramiliardový příspěvek do svého rozpočtu. Je pravdou, že zvyšující se počty nakažených v posledních měsících trochu zkomplikovaly přípravy, ale nyní se zdá být situace plně pod kontrolou.

Zatímco počty nakažených celosvětově rostou, SAE přistoupily k masivnímu očkování. Do konce února se podařilo aplikovat takřka 3,7 milionu vakcín, což představuje jeden z největších počtů na světě (při populaci kolem 10 mil. obyvatel). V SAE mají nyní při očkování přednost osoby starší šedesáti let a osoby trpící chronickými nemocemi, které mohou přispět k těžšímu průběhu nemoci. O bezpečnosti a fungujících opatřeních v emirátu s ohledem na koronavirus svědčí i to, že jen v prosinci loňského roku Dubaj navštívilo více než půl milionu zahraničních turistů, což byla třetina návštěvnosti v loňském roce a čísla se dramaticky nezvýšila. Hotely byly v lednu 2021 obsazeny ze 70 %, což představuje nejvyšší podíl od února loňského roku.

Zahraniční kancelář CzechTrade situaci s vývojem konání EXPO sleduje, stejně tak jako aktivity, které jsou v plánu v souvislosti s účastí České republiky v rámci národního pavilonu a doprovodných akcí.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade SAE. 
Zdroj: https://gulfbusiness.com
• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Spojené arabské emiráty