Přeprava pasažérů v Dubaji roste

Dubajské mezinárodní letiště DXB se postupně začíná vyrovnávat s drastickými propady přepravy. Denní nárůst přepravených pasažérů roste o 5 %.

Od druhé poloviny března, kdy došlo k uzavření dubajského mezinárodního letiště a pozastavení většinu letů, došlo k dramatickému a velmi rychlému poklesu odbavených pasažérů. Z původních 1100 letů denně a 280 000 odbavených pasažérů, se jednalo o maximálně 6 letů denně.

Nicméně s postupným znovuotevřením hranic, umožněním návratu rezidentům, kteří zůstali v zahraničí a otevřením se zahraničním turistům, se počty cestujících do Dubaje v posledních dvou měsících stále zvyšují. Dle vyjádření místních autorit se jedná denně o nárůst o 5 % odbavených pasažérů.

Místní autority jsou optimističtí a předpokládají, že ke konci roku se situace dostane na čísla, která zde byla před začátkem března. Pro srovnání s denním odbavením před pandemií a měsíčním odbavením byl uveden květen, kdy za celý měsíc letištěm prošlo pouhých 44 000 cestujících.

Umožnění přicestovat do SAE je také dobrou zprávou pro obchod, kdy je již možné přicestovat na obchodní jednání. Jistá úskalí stále existují, předně jde aktuálně o nutnost prokázat se negativním testem na covid-19 ne starším 96 hodin, případně podstoupit test na letišti (hrozí však riziko karantény na vlastní náklady v případě pozitivního výsledku), a cestovní pojištění pokrývající případné léčebné výlohy spojené s covid-19.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Spojené arabské emiráty