Zdroj: CzechTrade

Dubaj se chce stát světovou metropolí pro kryptoměny

Významné společnosti z kryprosvěta přesouvají v poslední době své aktivity do Spojených arabských emirátů. Z Dubaje se tak stává centrum kryptosvěta. Některé free zóny (např. DMCC) vytváří speciální programy pro firmy z krytoprůmyslu.

Bybit, třetí nejnavštěvovanější kryptoburza na světě a druhá největší v regionu MENA (Middle East and North Africa), na začátku června otevřela globální sídlo v Dubaji a plánuje přijmout 100 zaměstnanců.

Ilustrační fotografie

S 15 miliony uživatelů na celém světě je Bybit jednou z největších kryptosměnáren, která získala od Úřadu pro regulaci virtuálních aktiv (VARA) předběžné povolení k činnosti v Dubaji. Očekává se, že platnou licenci na plný provoz svých služeb získá ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Dubaj se podle zástupců Bybitu stává stále vhodnější volbou pro přesun centrály, protože zde mají zastoupení doslova všechny kryptologické společnosti. Společnost uvedla, že je na dobré cestě zdvojnásobit v tomto roce objem obchodů v regionu MENA.

ExportMag.cz: V Jordánsku Češi uspěli se sklem, voňavkami i fotovoltaikou

Dubaj přilákala některé z největších světových společností v oblasti kryptoměn, mimo jiné Crypto.com, Hex Trust. Emirát je třetím největším kryptotrhem v regionu Blízkého východu, Afriky a jižní Asie (MEASA) a každoročně se v něm pořádají stovky akcí souvisejících s kryptoměnami.

S cílem přilákat nejlepší talenty vyhlásila dubajská vláda v loňském roce zlaté vízum pro 100 000 ICT specialistů, aby zlepšila dostupnost talentů na místním trhu a urychlila tak růst technologických odvětví a uspokojila poptávku po lidských zdrojích ze strany novodobých technologických společností.

V únoru vydal VARA komplexní rámec pro virtuální aktiva postavený na principech ekonomické udržitelnosti a přeshraniční finanční bezpečnosti.

Kancelář CzechTrade navázala kontakty s řadou zástupců z kryptosvěta, přičemž jsme součástí široké whatsapp skupiny, která referuje o novinkách a plánovaných akcí v teritoriu. Pokud se pohybujete v tomto segmentu a máte zájem o teritorium MENA, neváhejte se obrátit na zástupce CzechTrade SAE.

Zpracoval kolektiv zahraničních pracovníků CzechTrade SAE.
Zdroj: Khaleej Times

• Oblasti podnikání: Investice | Neurčeno | Obchod | Ostatní | Software a ICT služby

Doporučujeme