Dubaj zavedla nový zákon na podporu růstu nemovitostních investičních fondů

Zákon fakticky vytváří registr nemovitostních investičních fondů, jejichž členové získají určitá privilegia, která jim pomohou v jejich investičních aktivitách na emirátském trhu s nemovitostmi.

Nový zákon vydal dubajský vládce šejk Mohammed bin Rašíd Al Maktúm. Je součástí ambice emirátu stát se globální destinací pro investice do nemovitostí a přilákat globální fondy pro investice do nemovitostí.

Ilustrační fotografie | Sophie James / Shutterstock.com

Nový registr zahrnuje nemovitostní investiční fondy licencované a regulované státními orgány a fondy v soukromých a volných zónách, včetně DIFC (Dubai International Financial Centre). Zahrnuje také všechny nemovitosti v Dubaji.

Žadatelé o zápis do registru by měli mít nemovitostní majetek v hodnotě 180 milionů AED nebo vyšší. Nový zákon rovněž vytvořil zvláštní výbor, který určuje oblasti a nemovitosti, do nichž mohou fondy investovat. Dubajský pozemkový úřad podle něj také jmenuje odborníka na oceňování, který bude určovat hodnotu nemovitostí ve vlastnictví fondů.

České technologie triumfovaly na Světové výstavě Expo v Dubaji

Tento krok přichází v době, kdy Dubaj zintenzivňuje iniciativy na přilákání zahraničních investorů, přičemž nemovitosti jsou jedním z hlavních odvětví. V červnu zaznamenal dubajský trh s nemovitostmi prodeje v hodnotě 22,7 miliardy AED, což je nejvyšší hodnota prodejů za posledních 13 let a dosahuje téměř 71 % celkového objemu prodejů v roce 2021. Červnové údaje o transakcích jsou v porovnání s květnem 2022 vyšší o 32,88 % v objemu a o 24,21 % v hodnotovém vyjádření v sekvenčním pořadí.

Třemi nejvýznamnějšími oblastmi pro červnové prodeje byly Dubai Marina, Jumeirah Golf Estates a Downtown Dubai.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.
Zdroj: Arabian Business

• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály