Důlní společnosti působící v Mexiku budou letos pokračovat v průzkumu

Těžařské společnosti budou pokračovat v průzkumu, technických testech a povolovacích procesech. Jedná se zejména o projekty na průzkum a těžbu zlata a stříbra v Mexiku.

Společnosti působící v Mexiku chtějí využít rostoucích cen zlata a stříbra na světových trzích. Kurz těchto komodit ovlivnila do velké míry také pandemie koronaviru, jakožto i celková nejistota na finančních trzích. V tomto roce se plánuje pracovat hned na několika důlních projektech v různých oblastech země.

  • La Colorada Skarn ve státě Zacatecas – průzkumné činnosti v oblasti La Colorada Skarn společnosti Pan American Silver byly v minulém roce ovlivněny vládními opatřeními na zastavení šíření viru covid-19. Nyní společnost opět začíná pracovat a perforaci plánuje dokončit již začátkem tohoto roku. Technický tým pak pracuje na inženýrské studii s cílem vytvořit plán těžby. V oblasti se nachází stříbro a v menší míře také zinek, olovo a měď.
  • Esperanza ve státě Morelos – Alamos Gold informovala, že důlní oblast Esperanza, naleziště zlata, bude po Lynn Lake druhým největším investičním projektem.
  • Ana Paula ve státě Guerrero – Práce na Ana Paula byly z důvodu klesajících cen zlata a omezenému kapitálu společnosti Alio Gold od roku 2018 pozastavené. S novým majitelem, společností Argonaut Gold, by však práce měly opět odstartovat během tohoto roku. Předpokládá se, že Ana Paula vyprodukuje 116 tisíc uncí zlata ročně během osmi let.
  • Cordero ve státě Chihuahua –  Cordero je jedním z největších nerozvinutých nalezišť stříbra na světě. Společnost Discovery Metals pracuje na průzkumných pracích a očekává, že rok 2021 bude v pokračování projektu převratný.
  • Los Ricos ve státě Jalisco – GoGold Resources by měla během měsíce ledna zveřejnit předběžné ekonomické zhodnocení stříbrného projektu Los Ricos.
  • Cerro Las Minitas ve státě Durango – Southern Silver plánuje 30% zvýšení zdrojů směřované do projektu Cerro Las Minitas a zároveň pokračuje v hledání kupce tohoto aktiva. Projekt je podle společnosti jedním z největších nerozvinutých stříbrných dolů na světě.
  • Las Minas ve státě Veracruz – V průzkumných činnostech pokračuje také společnost Mexican Gold, a to konkrétně na projektu Las Minas, jež je nalezištěm stříbra a zlata. Začátkem tohoto roku by měla dokončit předběžné ekonomické zhodnocení.
  • Rodeo ve státě Durango – Průzkumné činnosti v oblasti Rodeo započala společnost Fresnillo již v roce 2020. Podle studie jsou zde zdroje ve výši 1,12 milionu uncí zlata a 10,8 milionu uncí stříbra. 
  • Los Reys ve státě Sinaloa – Průzkumné práce pokračují od konce minulého roku také na Los Reyes. Cílem společnosti Prime mining je rozšířit své zdroje. První produkce je plánovaná na leden a za celý rok 2021 by mělo být dosaženo produkce ve výši 13 200 uncí zlata.
  • El Cobre ve státě Veracruz  – Průzkumné práce byly znovu obnoveny v listopadu 2020.

Pozadu nezůstávají ani další společnosti, jako je Telson Mining, Equinox Gold a další, které v tomto roce plánují znovuoživení svých aktivit.

Důlní sektor je jeden ze strategických průmyslových odvětví Mexika. Podle údajů z Národního statistického a geografického ústavu (INEGI) z roku 2018 tvoří těžební a metalurgický sektor 2,4 % HDP. Mexiko je jedním z deseti největších producentů 16 různých minerálů na světě a zároveň je na světovém žebříčku na prvním místě v produkci stříbra.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: BN Americas

• Teritorium: Mexiko