Egypt a Světová banka jednaly o aktivaci dohody o potravinové bezpečnosti

Ministryně mezinárodní spolupráce Rania Al-Mashat a ministr zásobování Ali Moselhi se setkali s delegací Světové banky, aby aktivovali dohodu o financování rozvoje, která byla schválena v červnu.

Dohoda má posílit úsilí Egypta o dosažení potravinové bezpečnosti a posílení egyptské ekonomiky tváří v tvář dopadům rusko-ukrajinské války.

Ilustrační fotografie

Ministři zdůraznili význam rozvojové spolupráce mezi Káhirou a skupinou Světové banky s cílem uspokojit potřeby občanů v oblasti strategických komodit. To je nejvyšší priorita egyptské vlády, řekli ministři delegátům Světové banky. Zasedání se zabývalo způsoby, jak posílit udržitelné zajišťování potravin, rozšířit opatření v oblasti klimatu a zvýšit odolnost a produkci zemědělství.

Ministři se dotkli úsilí o posílení schopnosti Egypta zvládat náhlé šoky způsobené rusko-ukrajinskou válkou, která začala koncem února. Egypt má v plánu navýšit počet sil používaných ke skladování pšenice, aby jeho vlastní skladovací kapacita uspokojila schopnosti země skladovat pšenici a obiloviny v rámci úsilí o dosažení potravinové bezpečnosti.

Zdroj: Al Ahram Online
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.

• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí