Egypt obdržel novou zásilku vakcíny proti koronaviru Pfizer z USA

Podle velvyslanectví USA v Káhiře se jedná o druhou z pěti dodávek vakcíny Pfizer v celkové výši pěti milionů dávek, které má Egypt obdržet od Spojených států.

Egypt 16. října 2021 obdržel více než milion dávek vakcíny proti koronaviru Pfizer BionNTech, kterou darovala americká vláda prostřednictvím iniciativy COVAX, oznámila ministryně zdravotnictví Hala Zayedová. Podle jejího prohlášení egypt dostal 1 611 090 dávek vakcíny Pfizer. Egypt zvažuje použití této vakcíny k očkování středoškoláků.

Podle velvyslanectví USA v Káhiře se jedná o druhou z pěti dodávek vakcíny Pfizer v celkové výši pěti milionů dávek, které má Egypt obdržet od Spojených států. Egypt obdržel první zásilku 1,6 milionu dávek na konci září 2021. Egypt je podle amerického velvyslanectví na užším seznamu partnerských zemí, které mají dostat americké vakcíny proti koronaviru.

Na konci července ministryně Zayedová oznámila, že UNICEF poskytl Egyptu 63 speciálních chladniček pro skladování dávek vakcíny Pfizer. Egypt již má zásobu vakcín proti koronaviru od společností AstraZeneca, Sinopharm, Sputnik, Johnson & Jonson a Sinovac, který se vyrábí v Egyptě. Ministryně Hala Zayedová v sobotu na zasedání kabinetu uvedla, že Egypt již má zásobu více než 60 milionů dávek vakcíny a tento počet do konce měsíce vzroste na 70 milionů dávek.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.
Zdroj: Al Ahram Online

 
• Oblasti podnikání: Farmaceutický průmysl
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí