Egypt od července zakáže dovoz veškerého zboží nezaregistrovaného v novém informačním systému

Egyptský ministr financí Mohamed Maait vyzval dovozce a celní úředníky, aby se zaregistrovali v systému Advance Cargo Information (ACI). Registrace pomůže při rychlejším celním odbavení dovozu zboží.

Egypt zahájil v dubnu zkušební zavedení nového systému v přístavech v rámci úsilí o usnadnění celního režimu a zvýšení bezpečnosti hranic Egypta. Ministr financí Mohamed Maait oznámil, že od července zakáže vstup veškerého nákladu přijíždějícího ze zahraničí do egyptských přístavů, který není zaregistrován v novém informačním systému, a to s cílem usnadnit celní režim. V sobotním prohlášení vyzval dovozce a celní úředníky, aby se zaregistrovali v systému Advance Cargo Information (ACI), a pomohli tak zvýšit poměr celních úkonů provedených před příjezdem nákladu do přístavů.

Registrace také pomůže při rychlejším celním odbavení zboží po příjezdu do přístavů, řekl. Dodal, že nový systém zlepší hodnocení Egypta v globálních mezinárodních ukazatelích, podnítí investiční klima a maximalizuje konkurenceschopnost egyptského vývozu. Ministr Maait uvedl, že od svého pilotního spuštění v dubnu se v systému zaregistrovalo přibližně 400 předních dovozců a dodal, že dosud nebyly odmítnuty žádná dovozní povolení na zboží registrované prostřednictvím tohoto nástroje.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Káhiře.
Zdroj: Al Ahram Online
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Ostatní
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí