Egypt ruší všechna omezení související s covidem-19

Egypt, který se spoléhá na příjmy z cestovního ruchu jako na životně důležitý zdroj zahraniční měny, přijímá opatření na podporu oživení odvětví cestovního ruchu.

Egypt ruší všechna omezení vstupu související s koronavirem pro všechny cestující, ať už egyptské státní příslušníky nebo cizince. Rozhodnutí bylo přijato premiérem Mostafou Madboulym a Nejvyšším výborem země pro řízení pandemií.

Ilustrační fotografie

Tímto rozhodnutím se Egypt připojuje k dalším zemím při rušení koronavirových omezení pro cestující, protože infekce související s pandemií celosvětově klesají.

Egypt je svědkem prudkého poklesu počtu infekcí a úmrtí na koronavirus, jak naznačuje týdenní aktualizace ministerstva zdravotnictví o pandemii na celostátní úrovni. Průměrný denní počet nakažených koronavirem a úmrtí v Egyptě v posledních měsících klesly na jednociferná čísla.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

Egypt, který se spoléhá na příjmy z cestovního ruchu jako na životně důležitý zdroj zahraniční měny, přijímá opatření na podporu oživení odvětví cestovního ruchu uprostřed výzev, které představuje pandemie a válka na Ukrajině. V dubnu ministerstvo zdravotnictví země zrušilo výjimečnou dezinfekci letadel po každém letu související s koronavirem a vrátilo se k běžným dezinfekčním postupům. 

Zdroj: Al Ahram Online
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.

• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí