Egypt spustil registraci na očkování proti koronaviru

Egypt spustil registraci na vakcinaci proti koronaviru všech občanů starších 18 let.

Více než 68 000 občanů se zaregistrovalo na vládních webových stránkách určených k registraci k získání vakcín proti koronaviru, řekl médiím mluvčí ministerstva zdravotnictví Khaled Megahed. Webové stránky rozdělily zájemce o vakcínu do tří kategorií: zdravotničtí pracovníci, pacienti s chronickými onemocněními a starší lidé bez chronického onemocnění. Všichni občané starší 18 let mohli požádat o očkování online, ale prioritu samozřejmě mají osoby starší 65 let a osoby trpící chronickými onemocněními.

Podle pokynů webových stránek jsou všichni žadatelé o vakcínu povinni poskytnout osobní údaje, jmenovat governorát, kde dávají přednost očkování, a poskytnout souhlas s vakcinací. Všechny platné žádosti budou zpracovány do 72 hodin od odeslání. Lidem, kteří se úspěšně zaregistrovali, bude na mobilní telefon odeslána textová zpráva potvrzující datum a místo aplikace první dávky.

Občané, kteří nemohou využít webové stránky, se mohou zaregistrovat k očkování v nejbližší nemocnici. Egypt již očkoval stovky zdravotnických pracovníků v izolačních a třídících nemocnicích po celé zemi jako první krok v očkovací kampani, která začala v polovině ledna.

Ministryně zdravotnictví Hala Zayedová minulý týden oznámila, že občané dostanou dvoudávkovou vakcínu za cenu ne vyšší než EGP 200 (zhruba 13 dolarů), přičemž od poplatku budou osvobozeny rodiny a jednotlivci, kteří jsou v nouzi.

Očkovací kampaň v současné době používá čínské vakcíny Sinopharm a britsko-švédské vakcíny Oxford-AstraZeneca, přičemž každá osoba dostává dvě injekce podané s dvacetidenním odstupem. Egypt obdržel 350 000 dávek vakcíny Sinopharm a 50 000 dávek vakcíny AstraZeneca. EDA také minulý týden schválila nouzové použití ruské vakcíny Sputnik V.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt. 
Zdroj: Al Ahram Online
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí