Egypt začne bojovat s odpadem

Egyptská vláda se začne vážněji zabývat odpady.

Stále vzrůstající počet obyvatel země a jejich poměrně vlažný vztah k životnímu prostředí, si přímo vynucuje nezbytná opatření vlády. V této chvíli přichází ministr životního prostředí Yassmin Fouad s poměrně překvapivými informacemi, že se bude zavádět elektronický monitorovací systém zaměřený na odpad a jeho likvidaci.
Systém bude nejdříve implementován v sedmi městech, jako je Káhira, Giza, Alexandrie, Qena a další. Zaváděn bude ve dvou aplikacích: jedna pro vládu a příslušné orgány a druhá pro občany a občanskou společnost. Ministr hodnotí tento systém jako kvantový skok a bezprecedentní krok v koncepcích a metodách nakládání s odpady. Aplikace takového opatření zahrnuje rozvoj schopností zaměstnanců, nejenom monitorovacích center, ale i následného systému organizace pro nakládání s odpady pomocí moderních technologií, které bude muset Egypt nakoupit v zahraničí.
V Egyptě se každoročně sesbírá celkem 80 miliónů tun odpadu, přičemž většina z nich končí na hromadách v ulicích měst. Vláda již v předcházejících letech podnikla několik kroků k omezení rostoucí odpadové krize v zemi zvyšováním povědomí o tomto problémů a vybíráním pokut až do výše EGP 20.000 v případě většího znečišťování.  

Zdroj: Egypt Business Directory
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Káhiře

Pravidelné novinky e-mailem