Egyptské příjmy z dopravy, cestovního ruchu a remitence pracovníků ze zahraničí vzrostly

Egypt zaznamenal ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2021/2022 výrazný nárůst příjmů z cestovního ruchu a dopravy, stejně jako mírný nárůst z remitencí pracovníků v zahraničí.

Podle údajů zveřejněných Egyptskou centrální bankou (CBE) zaznamenala země ve třetím čtvrtletí předchozího fiskálního roku výrazný nárůst příjmů z cestovního ruchu a dopravy, k mírnému růstu i z remitencí pracovníků v zahraničí.

Ilustrační fotografie

V prohlášení o stavu platební bilance za devět měsíců od července 2021 do března 2022 CBE uvedla, že příjmy z cestovního ruchu v Egyptě vzrostly o 5,1 miliardy dolarů na 8,2 miliardy dolarů oproti odpovídajícímu období předchozího roku.

Nárůst přišel navzdory skutečnosti, že Egypt byl negativně ovlivněn nepřítomností ruských a ukrajinských turistů od vypuknutí rusko-ukrajinské války v únoru. 

Příjmy z dopravy se zvýšily o 27,8 % na sedm miliard dolarů (oproti pěti miliardám dolarů ve stejném období loňského roku) hlavně díky nárůstu příjmů ze Suezského průplavu o 16,9 % na 5,1 miliardy dolarů z 4,3 miliardy dolarů v tomto období.

Remitence zaměstnanců mírně vzrostly o 1,1 % na 23,6 miliardy dolarů oproti 23,4 miliardy dolarů v odpovídajícím období minulého fiskálního roku.

Zdroj: Al Ahram Online
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.

• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí