Elektrotechnický průmysl se v Rakousku zotavuje z krize rychleji, než se očekávalo

Dobře se daří skupinám ABB, Siemens nebo Schneider. Společnosti těží z globálního trendu spočívajícího v navyšování zásob.

Elektrotechnická skupina ABB se zotavuje z koronavirové krize rychleji, než se očekávalo. Po poklesu v roce 2020, vzrostly tržby v prvním čtvrtletí roku 2021 přibližně o 11 % na 6,9 miliardy dolarů. ABB poukázala na vzestup v některých částech podnikání, zejména v posledních březnových týdnech. ABB zvýšila prognózu prodeje na celý rok a očekává nárůst minimálně o pět procent.

Také Siemens a Schneider by měly profitovat ze skutečnosti, že zákazníci navyšují své zásoby, aby se připravili na rostoucí ceny a nedostatek surovin, uvedl analytik JP Morgan Andreas Willi. „Vytváření zásob je pravděpodobně globálním trendem a vzhledem k nízké úrovni zásob bude trvat několik měsíců.“

V prvním čtvrtletí zrychlily zejména obchody z odvětví s relativně krátkými dodacími lhůtami. To zahrnuje divize elektrifikace a automatizace továren. Pro druhou polovinu roku koncern rovněž slibuje oživení v odvětví zpracovatelského průmyslu, který mimo jiné zásobuje energetické a těžební společnosti.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko. 
Zdroj: https://industriemagazin.at
• Oblasti podnikání: Elektronika a elektrotechnika
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí