Zdroj: CzechTrade

Emiratizace v SAE. Firmy, které nesplní podmínky do 50 dnů, dostanou pokutu

Ministerstvo SAE vyzývá společnosti, aby využívaly pobídky a podpůrné balíčky Rady pro konkurenceschopnost talentů Emirátů (dále Nafis) a tím splnily podmínky minimálního počtu zaměstanců mající emirátské občanství.

Společnosti v soukromém sektoru SAE mají nyní pouze 50 dní na splnění nejnovějšího cíle emiratizace, než jim budou uloženy pokuty, potvrdilo v pátek ve svém doporučení Ministerstvo lidských zdrojů a emiratizace (Mohre).

Ilustrační fotografie

Podniky s 50 a více zaměstnanci mají povinnost zvýšit míru emiratizace o 2 % z celkového počtu kvalifikovaných pracovních míst. Od 1. ledna 2023 budou muset ti, kteří tuto povinnost nesplní, zaplatit 72 tisíc dolarů ročně za každého nezaměstnaného emirátského občana.

Ministerstvo zdůraznilo, že je připraveno pomoci společnostem tohoto cíle dosáhnout. Dodalo, že pobídky a podpůrné balíčky jsou poskytovány v rámci Nafis.

Ramadán dočasně mění fungování islámských zemí. Na co musí dát exportér pozor?

„Potvrzujeme své přesvědčení, že budeme rozvíjet pracovní trh SAE ve spolupráci se soukromým sektorem, abychom pomohli dosáhnout lepšího podnikatelského prostředí a investičního klimatu, které povzbudí společnosti, investory, podnikatele a talentované lidi z celého světa k práci v SAE, zejména ve strategických odvětvích,“ uvedl Mohre.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.
Zdroj: The Khaleej Times