Enel Green Power Panama otevírá v zemi dvě solární elektrárny

Enel Green Power Panama (EGPP) otevírá dvě solární elektrárny v obcích Jagüito a Esperanza v Panamě mimo jiné za cílem ekonomické reaktivace země.

Společnost EGPP, která plní svůj závazek rozvíjet obnovitelné zdroje energie v celé Střední Americe prostřednictvím investic do fotovoltaické výroby, otevírá v Panamě dvě solární elektrárny.

Ilustrační fotografie

Oba projekty zabrání emisím více než 35 400 tun oxidu uhličitétu ročně. Výstavba těchto dvou solárních elektráren přispívá k ekonomické reaktivaci Panamy a nasytí místní provoz důležitých klientů v obchodním a průmyslovém sektoru země.

Dohody o dodávkách energie související s těmito elektrárnami ukazují rostoucí zájem soukromého i veřejného sektoru o začlenění obnovitelné energie do jejich provozu. Oba projekty fotovoltaické energie respektují ekosystém země a také dokazují důležitost zelených energií pro Panamu.

Jaké nové typy letounů nabízejí tuzemští výrobci?

Enel Green Power Panama upevňuje své vedoucí postavení na místním trhu a zároveň potvrzuje svůj závazek vůči svým globálním cílům dekarbonizace a vedení energetického přechodu založeného na rozvoji udržitelných energií. Společnost posiluje svou pozici největšího soukromého provozovatele obnovitelných zdrojů energie na světě a přivádí Panamu do skupiny národů, které přispívají k cílům udržitelného rozvoje OSN.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Panama | Zahraničí