Estonské město Parnu plánuje investovat 85 milionů eur

Parnu zainvestuje do dopravní infrastruktury, veřejného osvětlení, školy i sportovního areálu.

Město Parnu hodlá v příštích pěti letech financovat investice v celkové hodnotě 85 milionů eur, jak vyplývá z rozpočtové strategie města na období 2021–2025, kterou dne 12. listopadu schválila městská rada, uvádí LETA / BNS. Největší investicí pro město bude v příštích letech nový most přes řeku Parnu, přičemž práce by na něm měly začít v říjnu příštího roku. Na výstavbu mostu bylo vyčleněno 22 milionů eur, z toho 10,7 mil. eur v roce 2021, dalších 5,5 mil. eur v roce 2022 a zbylých 5,8 mil. eur v roce 2023, uvedli mluvčí městské rady v Parnu.

Město očekává, že více než polovinu potřebné částky získá od estonské vlády a Evropská unie. Na údržbu silnic a ulic bude vynaloženo celkem 19,6 milionu eur.

Mezi projekty, které mají pokračovat, patří modernizace pouličního osvětlení, výstavba fotbalového centra v severozápadním Parnu a několik dalších projektů zahrnutých do rozvojových plánů. Generální oprava budovy základní školy Raama má začít příští rok a skončit v roce 2022. Část investic bude město financovat pomocí půjček.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Pobaltí v Rize.
Zdroj: Baltic Course, 13.11.2020
• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Estonsko