Zdroj: CzechTrade

EU vede Peru k udržitelnému hospodářství

V Limě proběhl 5. ročník Mezinárodního fóra o oběhovém hospodářství (FIEC). Inciativa EU, která má podpořit Peru na cestě k oběhovému hospodářství a udržitelným městům, disponuje prostředky ve výši jedné miliardy eur.

Na konferenci, kterou uspořádaly orgány EU a peruánská ministerstva zahraničního obchodu, cestovního ruchu, životního prostředí, zemědělství a výroby, byly představeny výsledky a pokroky dosažené v uplynulém roce v procesu urychlení přechodu na oběhové hospodářství v Peru.

Ilustrační fotografie

FIEC podporuje diskusi a výměnu zkušeností mezi mezinárodními a národními odborníky s cílem směřovat k oběhovému hospodářství v zemi. Fóra se účastnili odborníci z členských států EU, jako jsou Německo, Rakousko, Belgie, Slovinsko, Španělsko, Francie, Itálie, Litva, Nizozemsko a Švédsko, ale také zástupci z Argentiny, Chile nebo Mexika.

Evropský komisař pro životní prostředí Virginijus Sinkevičius na konferenci řekl: „Peru a další latinskoamerické země jsou klíčovými spojenci v prosazování oběhového hospodářství a v posledních letech se nám podařilo navázat silná partnerství. Společně podporujeme přechod, který napomůže naší hospodářské prosperitě a zároveň zachová náš blahobyt a naše cenné životní prostředí.“

Přechod Peru k oběhovému hospodářství a udržitelným městům bude vyžadovat rozsáhlé investice, ke kterým bude docházet také za podpory EU. To vytvoří řadu příležitostí pro evropské společnosti, jež mají v oblasti udržitelnosti zkušenosti z domácího prostředí.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Peru
Zdroj: www.diariocorreo.pe

• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Amerika | Peru | Zahraničí