Zdroj: CzechTrade

Extrémně ziskové firmy budou v Belgii vyplácet zaměstnancům bonusy

Zaměstnanci pracující ve společnostech v Belgii, které vloni dosáhly významných zisků, mohou od 1. června získat bonus až 750 eur.

Ustanovení, schválené federální vládou na konci března, bylo ve středu 10. května ratifikováno v parlamentu. Vláda se snaží tímto opatřením ochránit zaměstnance před krizí, která způsobuje stále vyšší životní náklady.  

Ilustrační fotografie

Zaměstnanci, kteří pracují ve společnostech s vysokými zisky, mohou získat bonus ve výši 500 eur. Pokud jsou lidé zaměstnáni ve zvláště ziskových firmách, mohou být navíc odměněni bonusovou částkou až 750 eur k jejich pravidelné mzdě.

Příspěvek navrhla belgická vláda jako kompenzaci za nedostatečné zvyšování mezd v letech 2023 a 2024 mimo automatické indexace. Frank Vandenbroucke, federální ministr pro sociální záležitosti, kvituje finanční podporu jako způsob ocenění práce. Na druhé straně nejsou společnosti povinny vyplácet tyto prémie svým zaměstnancům. Ty navíc musejí být předem ujednány v kolektivní smlouvě mezi zaměstnanci a vedením společnosti.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Belgie.
Zdroj: BrusselsTimes.com

• Teritorium: Belgie | Evropa | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Ostatní

Doporučujeme