FCA investuje v Itálii miliardu EUR do výroby nové Alfa Romeo Tonale a hybridního Fiatu Panda

V příštím roce by měla začít výroba nové hybridní Pandy a v roce 2021 výroba SUV Alfa Romeo Tonale.

Dle agentury Reuters investuje FCA 1 miliardu EUR do zahájení výroby nového kompaktního SUV Alfa Romeo Tonale a hybridního Fiatu Panda v italském závodě Pomigliano. Tato investice by měla být součástí plánu oznámeného v loňském roce, kdy má FCA v Itálii do roku 2021 investovat celkem 5 miliard EUR do uvedení prvních elektrických a hybridních modelů skupiny a optimalizaci výrobní kapacity závodů. 

FCA by měla zahájit výstavbu nové výrobní linky Tonale začátkem příštího roku. Mluvčí FCA naznačil výši investice a prohlásil, že v továrně Pomigliano bude vyráběno „kompaktní prémiové SUV“ spolu s hybridní Pandou. Výroba hybridní Pandy by měla začít v první polovině příštího roku a výroba Tonale v první polovině roku 2021.

Začátkem tohoto roku FCA uvedla, že investuje 700 milionů EUR do výrobní linky pro nové elektrické vozidlo Fiat 500 v Mirafiori. Výroba by měla být zahájena ve druhém čtvrtletí roku 2020. Příští rok se na trh dostanou také hybridní verze Jeep Compass a Renegade a Maserati Levante.

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Milán.

Pravidelné novinky e-mailem