Mexiko investuje do nových projektů více než 281 miliard pesos

Z celkové investice bude 45,2 % na výrobu elektřiny, 23,5 % na distribuci elektřiny a 22,7 % na její přenos. Investice je stanovená na období následujících pěti let.

Zbývající část peněz poputuje do dalších oblastí energetického rozvoje. Je nutné podotknout, že tato investice podléhá podrobné analýze, míře dostupnosti zdrojů a schválení potřebné legislativy v Mexiku.

Současná správa Federální komise pro elektřinu (CFE) si klade za cíl výstavbu, akvizici nebo spoluúčast ve výrobních zařízeních, které budou financovány prostřednictvím nového samofinancujícího programu s názvem Master Investment Fund (MMF).

Mimo jiné, CFE v rámci Programu pro rozšíření a modernizaci národní přenosové sítě a obecných distribučních sítí, usiluje o uvedení do provozu přibližně 142 nových projektů pro přenosové vedení, rozvodny energie a instalaci reaktivních kompenzačních zařízení. Dále plánuje zrealizovat 100 nových projektů zaměřených na rozšíření a modernizaci obecných distribučních sítí.

Analytik energetického sektoru Ramses Pech zdůraznil, že obchodní plán CFE jasně ukazuje, že má v úmyslu pokrýt 54 procent trhu, a většina projektů bude na dluh, který bude splacen až na základě počtu uživatelů. Dle Pecha je zřejmé, že CFE bude vytvářet nátlak na regulační orgány, jako je Energetická regulační komise (CRE), aby pokračovaly ve své strategii konkurenční výhody oproti ostatním hráčům mexického trhu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: 
www.elfinanciero.com.mx
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Energetika | Investice
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí