Financial Times zařadil Vilnius mezi top 10 měst pro fintech společnosti

Litevské hlavní město bylo zařazeno Financial Times v rámci jeho vydání Fintech lokace budoucnosti 2019/2020 mezi top 10 měst schopných získat zahraniční investice v této oblasti a stejně tak v oblasti nákladové efektivnosti.

V žebříčku, který byl publikován zkraje srpna, získal Vilnius první místo v kategorii nákladové efektivnosti následován Varšavou, Bukureští a Nairobi. Dále Vilnius získal sedmé místo v kategorii zahraničních investic a nechal za sebou např. Hong Kong, Edinburgh a Tel Aviv.
Financial Times odůvodnil umístnění Vilniusu tím, že agentura Go Vilnius posiluje růst fintech sektoru v litevském hlavním městě pravidelným dotazováním podniků na potenciální oblasti ke zlepšení, tím že nabízí přímou podporu a spolupracuje se vzdělávacími institucemi k zajištění dostatečné “zásoby” pracovní síly pro tento segment ekonomiky v budoucnu.
V r. 2019 litevská vláda revidovala svůj akční plán pro fintech z roku 2017, připojila opatření ke zlepšení legislativního prostředí, řízení rizik spojených s fintech a zvýšení poptávky po fintech produktech a službách.

Zdroj: Baltic News Network, 27.srpen 2019
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Riga.

Pravidelné novinky e-mailem