Zdroj: CzechTrade

Ford bude v továrně v Tennessee vyrábět půl milionu elektrických nákladních vozů ročně

V závodě BlueOval City americké společnosti Ford v Tennessee se bude vyrábět až 500 000 elektrických nákladních vozidel ročně, včetně různých verzí nové generace elektrického pickupu Ford řady F.

Továrna zahájí výrobu na podzim roku 2025, čímž připraví půdu pro expanzi společnosti Ford na trh s elektromobily. Společnost Ford Motor hodlá v závodě BlueOval City, který se v současnosti staví v Tennessee, vyrábět až 500 000 elektrických nákladních vozidel ročně.

Ilustrační fotografie

V závodě se budou vyrábět různé verze nové generace elektrického pickupu řady F, známého jako Projekt T3. Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley oznámil, že výroba bude zahájena na podzim roku 2025. Komplex BlueOval City je součástí plánu společnosti Ford vyrábět do roku 2026 celosvětově dva miliony elektromobilů.

Součástí komplexu BlueOval City bude závod na výrobu baterií s kapacitou přes 40 gigawatthodin článků, což by stačilo na napájení až 500 000 elektromobilů ročně.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Nový elektrický pickup bude nástupcem modelu F150 Lightning, který se v současnosti vyrábí v Michiganu, a bude vycházet ze standardních pickupů řady F se spalovacím motorem. Závod Ford BlueOval City má celkovou montážní plochu o 30 % menší než běžný montážní závod, a přesto dokáže vyrobit více vozidel. Současné automobilové závody jsou navrženy tak, aby ročně smontovaly 250 až 300 tisíc vozidel.

Komplex BlueOval City v hodnotě 5,6 miliardy dolarů Ford staví společně s jihokorejským partnerem SK On.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA, Austin.
Zdroj: reuters.com

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Obchod

Doporučujeme