Ford Otosan pozastaví v Turecku výrobu kvůli problémům s dodávkami

Automobilka dočasně zastaví výrobu v jednom ze svých závodů v turecké provincii Kocaeli na severozápadě země kvůli narušení globálních dodavatelských řetězců. Výroba bude zastavena v továrně v okrese Golcuk v Kocaeli, protože přetrvávající problémy s dodávkami polovodičů byly spojeny s dalšími problémy způsobenými nedávným zemětřesením a požárem v Japonsku, uvádí se v prohlášení zaslaném turecké platformě pro zveřejňování informací (KAP)

„Doposud byl dopad této globální krize minimalizován úsilím našeho hlavního partnera, Ford Motor Company, a spoluprací, kterou jsme uskutečňovali s našimi dodavateli,“ uvedlo vedení automobilky.

„Nicméně po nedávném vývoji bylo rozhodnuto předložit naši každoroční plánovanou letní odstávku a pozastavit výrobu v našem závodě Golcuk. Továrna se zastaví v období od 19. dubna do 13. června, a to z důvodu omezení dodávek některých dílů, kde je intenzivní používání importovaných mikročipů.“ Během tohoto období bude pokračovat v údržbářských pracích a přeskupování výrobních linek v rámci přípravy na nové investice.

Výroba bude pokračovat v závodech v okrese Yenikoy v Kocaeli a v centrální provincii Eskisehir.

„Účinky ztráty výroby způsobené pozastavením výroby se snižují zvýšením tempa výroby v následujících měsících, proto se očekává, že naše celkové pokyny pro výrobu a prodej pro rok 2021 zůstanou v dříve oznámeném rozsahu,“ uvedla společnost.

Ford Otosan již dříve v dubnu na šest dní pozastavil výrobu ve svých továrnách v Kocaeli kvůli nedostatku dodávek.

Zdroj: Hurriyet Daily News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko.

Pravidelné novinky e-mailem