Francouzská plastikářská firma Plastivaloire otevře výrobní závod v ČR

Francouzský plastikářský koncern Plastivaloire plánovaným otevřením dvou nových výrobních závodů v ČR a v Polsku reaguje na zvýšenou poptávku francouzských a německých výrobců automobilů.

Plastivoloire otevře v roce 2020 dva nové závody, jeden v Česku a druhý v Polsku. Polský závod se bude specializovat na dodávky výrobků převážně lokálním výrobcům domácích spotřebičů. Závod v České republice má ulehčit stávající továrně v rumunském Temešváru, neboť zde pro nedostatek pracovní síly nedokáží dostatečně reagovat na zvýšenou poptávku výrobců z německého auto průmyslu.
Francouzská plastikářská firma, která na konci roku 2018 koupila americký Transav, si raději výrobní kapacity pronajímá, než aby je přímo vlastnila. Firma investovala 16 milionů eur do zařízení na vstřikování plastů a dalšího vybavení. Tento rodinný podnik s více jak 6000 zaměstnanci navíc ještě investoval 5 milionů euro do rozšíření výroby ve svém závodu v Portugalsku, kde se vyrábí komponenty do modelů značky Peugeot s označením 208 a 2008.

Zdroj: Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži

Pravidelné novinky e-mailem