Francouzský výrobce oceli Ascoval investuje do nových technologií

Francouzská továrna na výrobu oceli Ascoval oznámila investici ve výši 16 milionů eur do nové výrobní linky.

Ocelárna Ascoval se sídlem ve francouzském Saint-Saulve nedávno oznámila, že se chystá investovat 16 milionů eur do nákupu nové výrobní linky. Ocelárna, která je již více než čtyřicet let známá výrobou tyčí z uhlíkové oceli a dalšími kovanými výrobky, se teď rozhodla vyvíjet hutní polotovary, jako jsou ocelové tyče se čtvercovým nebo obdélníkovým průřezem.
Vedení ocelárny věří, že tato investice jim pomůže lépe reagovat na evropskou a mezinárodní poptávku po dlouhých tyčích, zvláště v oblasti produkce železničních kolejí a drátěných tyčí. Italská skupina Danieli, která je specialistou na konstrukci a vybavení oceláren, má tuto výrobní linku dodat v srpnu 2020.
V minulých měsících společnost podepsala kontrakty s desítkou nových klientů z celé Evropy, které se vztahují k aktuální nabídce ocelárny – jedná se o výrobky z recyklované oceli vysoké kvality a s nízkými emisemi CO2.
Ocelárna Ascoval nyní patří britské společnosti Olympus. V červenci 2019 obchodní tribunál ve Štrasburku schválil upravený plán na převzetí ocelárny s 270 zaměstnanci společností.

Zdroj: l′Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži.

Pravidelné novinky e-mailem