Google plánuje v Michiganu expanzi ve výši 17 milionů dolarů


  • Země: US – Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 13.06.2019

Technický gigant Google oznámil, že rozšíří své kanceláře o nové pracovní pozice a technickou odporu na dvou místech ve státu Michigan, a to v Detroitu a Ann Arbor. Společnost odmítla upřesnit, kolik nových pracovních míst vytvoří, ale oznámila, že dojde k „významnému“ rozšíření.
Google v současné době zaměstnává přibližně 600 lidí v Michiganu, především v oblasti prodeje reklamy a technické podpory služeb, jako je platforma cloud computing. Google plánuje na expanzi vynaložit 17 milionů dolarů a nehledá žádné rozvojové dotace. Podobné investice realizuje ve 13 dalších státech.
Společnost plánuje pronajmout další patro ve své lokalitě v Detroitu a pronajmout si další budovu v Ann Arbor poblíž své stávající kanceláře. Očekává se, že rozšíření v Detroitu skončí v roce 2020 a v Ann Arbor počátkem roku 2021.
V dubnu oznámila společnost Google, že plánuje otevřít nové prostory pro finální montáž svých vozidel s vlastním pohonem v rámci projektu Waymo v Detroitu. To by znamenalo minimálně 100 nových pracovních příležitostí s potenciálem až 400 osob.

Zdroj: www.usatoday.com/story/tech/news/2019/06/10/google-detroit-ann-arbor-jobs/1412619001/
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy