Zdroj: CzechTrade

Google vidí v Koreji velké příležitosti pro uplatnění umělé inteligence

Americký technologický gigant Google vidí v Jižní Koreji velký potenciál pro technologie umělé inteligence (AI), a proto vedle angličtiny pro svého chatbota založeného na AI, Bard, vybral korejštinu jako prioritní jazyk.

„Spuštění Bard v korejštině v roce 2023 je jedna z mnoha příležitostí, které před námi leží,“ řekl Yossi Matias, viceprezident pro inženýrství a výzkum ve společnosti Google. „Jsem nadšený z příležitostí, které se zde v Koreji nabízejí,“ dodal. V partnerství s vládou a dalšími společnostmi spatřuje velký potenciál.

Ilustrační fotografie

Uživatelé mohou chatbota používat v korejštině a japonštině spolu s angličtinou. Na konci roku bude Bard komunikovat už v dalších 40 jazycích. Jižní Korea vedená domácími technologickými společnostmi, jako jsou Naver a Kakao, je jednou z předních zemí, které aktivně vyvíjejí nové technologie, včetně umělé inteligence. Podle generálního ředitele společnosti Google Sundara Pichaie jsou Korea a Japonsko zajímavé regiony se špičkovou IT technologií. 

ExportMag.cz: Ve světě vznikne síť ekologických učeben Archimedes s českými technologiemi

Naver, přední poskytovatel online služeb, se chystá uvést na trh vylepšenou verzi platformy hyperscale AI HyperCLOVA X, přizpůsobenou pro korejský jazyk. Jeho rival Kakao hodlá vydání vlastního chatbota s umělou inteligencí druhé polovině roku.

Google provozuje několik výzkumných a vývojových programů ve spolupráci s korejskými společnostmi, startupy a výzkumníky. Příkladem je program Google for Startups, prostřednictvím kterého vytvoří ekosystém přátelský k umělé inteligenci.

Již dříve se Google spojil s jihokorejskou NCSOFT, aby vyvinul nový jazykový model vhodný pro produkty vývojářů her.

Jižní Korea přistoupila k regulaci vývoje a produktů umělé inteligence legislativní formou „K umělé inteligenci musíme přistupovat velmi odpovědně,“ řekl Matias a dodává: „AI je příliš důležitá na to, aby nebyla regulována, a příliš důležitá na to, aby nebyla regulována dobře.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investice | Software a ICT služby

Doporučujeme