Zdroj: CzechTrade

Gruzie rozšiřuje těžbu uhlí a manganu. Příležitosti jsou i pro české výrobce a dodavatele

Managementy gruzínských těžebních a zpracovatelských závodů přichází s projekty na modernizaci a rozšíření výrobních kapacit. Možnosti jsou i pro české výrobce a dodavatele těžebních technologií, strojů a zařízení.

Gruzínské závody tak reagují na růst komoditních trhů v dlouhodobém horizontu. Jinak tomu není ani v případě těžby a zpracování uhlí, které se v Gruzii dobývá na severu země v oblasti Tkibuli.

Ilustrační fotografie

Vzhledem ke střednědobému a dlouhodobému očekávání růstu komoditních trhů přichází vedení některých gruzínských těžebních a zpracovatelských závodů s projekty, které mají za cíl zmodernizovat a rozšířit své výrobní kapacity. Jinak tomu není ani v případě těžby a zpracování uhlí, které se v Gruzii těží na severu země v oblasti Tkibuli.

Zásoby této komodity, které se aktuálně těží ve dvou šachtách v hlubinných dolech v této oblasti, se pohybují na úrovni 330 milionů tun uhlí. Vedení společnosti má v plánu v průběhu příštího roku začít s přípravnými pracemi k otevření nové šachty a vzhledem k tomu, že téměř všechna technika a důlní zařízení se do Gruzie importuje, naskýtá se reálná možnost dodávek od zahraničních producentů i od českých dodavatelů.

Kazachstán po nepokojích? Ekonomiku čekají změny

Nové projekty se připravují i v oblasti těžby a zpracování manganové rudy. Ferosplavy patří mezi hlavní exportní komodity Gruzie. V této souvislosti připravuje zahraniční kancelář CzechTrade v Tbilisi oborovou podnikatelskou misi. Společně navštívíme těžební společnosti a zpracovatelské závody v různých oblastech Gruzie. Cílem firemních prezentací a návazných osobních schůzek s vrcholovým managementem gruzínských firem bude projednání možné spolupráce v rámci připravovaných projektů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Gruzie. 
Zdroj: News Georgia

• Teritorium: Asie | Gruzie | Zahraničí

Doporučujeme