Gruzínská vláda otevírá zemi turistům

Vláda pracuje na strategickém plánu pro oživení turistického sektoru, který byl nejvíce postiženým ze všech. Cílem je zemi otevřít co nejdříve turistům z různých destinací.

Předseda vlády Gacharia oznámil obnovení domácího cestovního ruchu od 15.června. Od 1.července se opatření budou týkat i mezinárodního turismu. V září 2020 se v Tbilisi pod záštitou Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) uskuteční mezinárodní konference na ministerské úrovni o budoucnosti odvětví. Očekává se účast zástupců z několika desítek zemí. Rozhodnutí o konání tohoto fóra padlo během videokonference gruzínského premiéra Giorgi Gacharii a generálního tajemníka UNWTO Zuraba Pololikašviliho dne 8.5.2020. 

Evropská unie a Rozvojový program OSN (UNDP) společně s Gruzínskou agenturou pro zemědělství a rozvoj venkova (ARDA) spustily grantový program ve výši devíti milionů gruzínských lari s cílem pomoci gruzínským regionům reagovat na hospodářské a sociální výzvy v souvislosti s krizí pandemie koronaviru. Program bude realizován v osmi obcích – Akhalkalaki, Borjomi, Dedoplisckaro, Kazbegi, Keda, Chulo, Lagodechi a Tetritskaro. Program rozvoje venkova bude pomáhat začínajícím firmám nezemědělského charakteru s granty v hodnotě až 170 000 GEL (zhruba 1,3 mil. Kč) na jednotlivý projekt. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Baku.

Pravidelné novinky e-mailem