Guatemala hledá dodavatele na výstavbu a rekonstrukci nemocnic

Ministerstvo zdravotnictví letos vypsalo tři výběrová řízení na výstavbu dvou nemocnic a rekonstrukci další. Financovat ho bude Středoamerická banka pro ekonomickou integraci z programu v hodnotě 193 milionů amerických dolarů.

Projekty budou zadány jako zakázky na klíč, tak to uvádí web pro veřejné zakázky Guatecompras a Středoamerické banky pro ekonomickou integraci (CABEI), která v roce 2018 schválila financování pěti nemocničních projektů v Guatemale. Těchto pět projektů by mělo přidat 1040 lůžek do systému veřejného zdravotnictví v zemi.

Ilustrační fotografie

Výběrová řízení se týkají zakázek, které mají zlepšit a rozšířit současnou nemocnici Chiquimula a navrhnout, postavit a vybavit dvě nemocnice v obcích Jutiapa a Mazatenango. Zakázky na dvě nemocnice ve městech Sololá a San Pedro Carchá zatím nebyly zahájeny, ale očekávají se také ještě letos.

Projekty počítají se čtyřmi fázemi – předinvestice, výstavba, vybavení a uvedení do provozu. Ministerstvo zveřejnilo návrhy a studie pro díla prostřednictvím Guatecompras. Jména zúčastněných stran nebyla zveřejněna.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: BNAmericas.com

• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika
• Teritorium: Amerika | Guatemala | Zahraničí