Guatemala v roce 2021 ztrojnásobila očekávaný objem přímých zahraničních investic

Do listopadu letošního roku částka přímých zahraničních investic v Guatemale činí téměř 3,4 miliardy amerických dolarů, což je ztrojnásobení 1,2 miliardového cíle stanoveného ministerstvem hospodářství pro rok 2021.

Částka 3,433 miliardy amerických dolarů představuje pro Guatemalce více než 20 000 pracovních míst, čímž výrazně přispívá k hospodářské obnově Guatemaly.

Ilustrační fotografie

Částka dosažená prostřednictvím strategie přitahování investic převyšuje čísla, která země přilákala za posledních 10 let. Dle údajů Guatemalské banky, během roku 2020 Guatemala přilákala 905,5 milionu, v roce 2019 to bylo 974,7 milionu a v roce 2018 obdobně 980,7 milionu amerických dolarů.

Je třeba poznamenat, že v průběhu měsíce listopadu bylo potvrzeno zahájení osmi investičních a reinvestičních projektů v hodnotě 2383,5 miliardy amerických dolarů, které vygenerují odhadem 2000 nových pracovních míst. Až sedm z těchto projektů odpovídá reinvesticím v sektoru obchodu, infrastruktury, služeb, telekomunikací, energetiky a výroby a také nové investici v segmentu služeb.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Globální situace z hlediska narušení logistických řetězců, vysokých cen kontejnerů, přetížení přístavů a ​​geopolitické situace v zemi umožnila využít konkurenčních výhod a umístit Guatemalu jako ideální investiční destinaci pro zásobování důležitých trhů, jako jsou Spojené státy americké, Mexiko nebo státy Střední a Jižní Ameriky.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Amerika | Guatemala | Zahraničí