Zdroj: CzechTrade

Guatemalu a Spojené státy propojí nový podmořský kabel. Zajistí lepší mobilní připojení

Telekomunikační společnosti América Móvil a Telxius oznámily vybudování nového podmořského kabelového systému. Propojí Boca Raton ve Spojených státech a Puerto Barrios v Guatemale.

Systém má být uvedený do provozu počátkem roku 2025. Nový kabelový systém zlepší konektivitu na guatemalském trhu a pomůže podpořit požadavky nové generace mobilních technologií poté, co byly v zemi spuštěny služby 5G, nejprve společností Tigo a poté Claro.

Ilustrační fotografie

Guatemala je první zemí Střední Ameriky, která spustila tuto novou službu. V Karibiku již 5G síť funguje na více místech, tuto službu již operátoři nabízejí v Portoriku, Trinidadu a Tobagu, Dominikánské republice a na Panenských ostrovech.

Tento nový kabelový systém rozšíří podmořskou kabelovou síť společnosti América Móvil o 197 000 km a společnosti Telxius o 82 000 km. Společnosti také posuzují další místo, které by kabelový systém propojoval. Jedná se o město Cancún v Mexiku. Mexické město se s příchodem kabelů Aurora, GigNet-1, Caribbean Express a Gold Data stává epicentrem nového podmořského rozvoje v oblasti Střední Ameriky a Karibiku.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Střední Amerika a Karibik.
Zdroj: Bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Investice | Software a ICT služby

Doporučujeme