Hanwha Aerospace kupuje EDAC Technologies za 300 milionů dolarů

Jihokorejská společnost Hanwha Aerospace, která je součástí skupiny Hanwha Group, v pondělí oznámila, že podepsala definitivní dohodu o převzetí celého podílu amerického výrobce leteckých motorů EDAC Technologies od skupiny Greenbriar Equity Group za přibližně 300 miliard dolarů. Konečná hodnota transakce bude stanovena v následných rozhovorech.

EDAC je výrobce komponentů pro letecké motory a konstrukce trupů letadel, včetně lopatek rotoru. Mezi její klienty patří General Electric a Pratt & Whitney. Podle zástupce společnosti Hanwha Aerospace vzroste fúzí výkonnosti podniků a získá více zakázek včetně základních technologií.
Hanwha Aerospace bude nadále rozšiřovat své aktivity v oblasti letadlových motorů pomocí akvizic, aby se stala globálním lídrem na trhu leteckých motorů, uvedl prezident Hanwha Aerospace Shin Hyun-woo
Společnost očekává, že světový trh náhradních dílů letadel vzroste v průměru o 6 procent ročně na 54,2 miliardy USD v roce 2025.
Skupina Hanwha nedávno oznámila, že do roku 2022 bude investovat 4 biliony wonů (3,37 miliardy dolarů) do podniků v oblasti letadlových komponent a obranného průmyslu.

Zdroj: PulseNews
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Pravidelné novinky e-mailem