Zdroj: CzechTrade

Hitachi Energy rozšířila svůj závod v bulharském Sevlievu

Nadnárodní společnosti považují Bulharsko za perspektivní trh a rozšiřují výrobní kapacity. Je to i výzva pro české firmy ke zvážení možností investic a úspory výrobních nákladů.

Firma má v Bulharsku přes 800 zaměstnanců. Hitachi Energy Bulgaria rozšiřuje svůj závod v Sevlievu. Závod ABB v Sevlievu je nyní součástí Hitachi Energy. Hitachi Energy Bulgaria – příjemce švýcarsko-švédské strojírenské skupiny ABB oficiálně otevřela expanzi svého závodu v Sevlievu. Nová přístavba má rozlohu 5 400 metrů čtverečních pro výrobu výrobků vysokého napětí a vytvořila více než 180 nových pracovních míst.

Ilustrační fotografie

Hitachi Energy vznikla poté, co japonská technologická skupina Hitachi v roce 2020 získala divizi Energy Networks společnosti ABB. V Bulharsku má společnost výrobní základnu pro vysokonapěťové produkty v Sevlievu a dvě místa v Sofii – centrum výzkumu a vývoje a prodejní kancelář. Hitachi Energy má v zemi přes 800 zaměstnanců.

Závod v Sevlievu letos slaví 60 let od založení. Byl postaven v roce 1962 a postupem času prošel různými proměnami na cestě k modernizaci a rozšiřování výrobní kapacity. Dnes zabírá plochu 74 000 m2 a vyrábí vysokonapěťové komponenty pro plynem izolované rozváděče (GIS), generátorové jističe (GCB), ovládací skříně (LCC) a systémy kondenzátorových bank (MECB). Závod má nejmodernější vybavení a automatizaci procesů pro dosažení vysoké kvality, snížení výrobního času a zlepšení včasných dodávek.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

„V dynamické době je otázkou hrdosti vidět, jak tento globální technologický lídr realizuje své nápady přímo zde v Bulharsku a s inovativními řešeními,“ řekl prezident Rumen Radev. „Hitachi Energy Bulgaria je investicí nejen do moderních technologií, ale především investicí do lidského kapitálu,“ dodal. Rumen Radev zdůraznil, že společnost je žádaným zaměstnavatelem, který poskytuje nové příležitosti pro rozvoj v mezinárodním prostředí.

„Naše výrobní základna v Sevlievu je součástí rozsáhlé globální sítě vysokonapěťových produktů Hitachi Energy,“ řekl Andrea Bronyara, generální ředitel a výrobní manažer Hitachi Energy Bulgaria a zdůrazňuje: „Dodáváme produkty, které pomáhají zlepšit bezpečnost, spolehlivost a účinnost energetických sítí a zároveň snižují dopad na životní prostředí.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko. 
Zdroj: www.economy.bg

• Oblasti podnikání: Energetika | Investice
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí

Doporučujeme