Hlavní město Kolumbie se dočká i druhé linky metra

Bogota plánuje v příštím roce uzavřít smlouvu na výstavbu druhé linky metra. Do provozu by měla být uvedena v roce 2030.

Hlavní město Kolumbie plánuje výstavbu druhé linky metra, zatímco první linka je podle starostky Claudii López hotová z 16 %. Radnice města a kolumbijská vláda podepíší smlouvu o spolufinancování druhé tratě bogotského metra v červnu tohoto roku. Výstavba bube stát přibližně 13 bilionů kolumbijských pesos (3,41 miliardy dolarů).

Ilustrační fotografie

Starostka na svém účtu na twittru uvedla, že letos město získá na rozsáhlý projekt finanční prostředky a v příštím roce ho zadá a podepíše smlouvu s dodavateli. V současné době probíhá přezkoumání proveditelnosti projektu, které by mělo trvat do dubna 2022. Poté bude následovat výběrové řízení.

Provoz na druhé trati bogotského metra by měl být zahájen v roce 2030. V tu dobu už by měla první linka fungovat dva roky. Kapacita městské sítě metra se tak navýší o dalších 23 vlaků po šesti vagónech, které přepraví přibližně 45 tisíc cestujících za hodinu v každém směru. Nová linka počítá s 11 stanicemi, z nichž osm bude podzemních.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí