Akcie australské společnosti DroneShiled po uzavření smlouvy s US Air Force značně posílily

Akcie společnosti posílily o více než 30 %. V květnu letošního roku si DroneShield též zvolily policejní síly Evropské unie.

Akcie australské obranné technologické skupiny DroneShield (ASX: DRO), po tom co oznámila vyplacení 200 000 AUD od amerických vzdušných sil (USAF), posílily o více než 30 %. Pro společnost z australské Sydney se tak od května 2020, kdy si jejich systémy ochrany před drony zvolily policejní síly Evropské unie, jedná o další významný milník.

Uzavřená zakázka zahrnuje zařazení technologií DroneSentry Integrated detect-and defeat- counter drone (C-UAS) systému do vzdušné základny Grand Forks v severní Dakotě. Součástí kontraktu je také dohoda o budoucí spolupráci čítající nástavbu dalších systémů. A to po dokončení integrace DroneSentry.

Generální ředitel Oleg Vornik poznamenal, že se jedná o první integraci do systémů amerických vzdušných sil. DroneShiled byl zvolen právě pro svoji vysokou vyspělost umělé inteligence, která jen minimálně zasahuje do práce týmu řídící její provoz.

Zdroj: https://www.businessnewsaus.com.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney 
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Obranný průmysl
• Teritorium: Austrálie