Hotovost zůstává Rakušanům stále častěji v peněžence

V roce 2021 bylo zaregistrováno 1,1 miliardy plateb kartou, což představuje nárůst o 16 procent. Kartou bylo převedeno 51 miliard eur. Také bezkontaktní placení je v Rakousku stále oblíbenější.

„Kartou, prosím,“ je věta, která od vypuknutí pandemie zaznívá u pokladny čím dál častěji. Hotovost zůstává v peněžence. V roce 2021 bylo v Rakousku provedeno více než 1,1 miliardy transakcí bankovními kartami.

Ilustrační fotografie

Jak oznámila společnost Payment Services Austria (PSA), vzrostl objem plateb ve srovnání s rokem 2020 o 14 procent na 51 miliard eur. Bezkontaktní platby (NFC) si v posledním roce našly v každodenním životě Rakušanů pevnější místo než kdy jindy.

Zaznamenávány byly všechny transakce rakouskými bankomatovými kartami, které byly uskutečněny doma i v zahraničí. Při počtu 1,1 miliardy transakcí (stacionární platby a platby v e-commerce) došlo k nárůstu o 16 procent oproti roku 2020. Postupný přechod na nové, snáze použitelné způsoby pro platby internetu (debetní kartou) způsobil raketový růst zejména u transakcí u e-commerce, kde bylo zaznamenáno 44 milionů plateb, značný nárůst oproti 18 milionů v roce předchozím.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.
Zdroj: diePresse.at

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí