Huawei v Mexiku staví datové centrum

Huawei v Mexiku buduje již druhé datové centrum pro svou cloudovou oblast. Cílem je zlepšit konektivitu v Latinské Americe.

První data centrum v regionu Latinské Ameriky instalovala společnost před dvěma lety v Chile. Jen v první polovině tohoto roku pak aktivovala společnost Huawei data centrum v brazilském São Paulo a další pak v Santiago de Chile.  Jedná se o hlavní klustry datových center v regionu. Se spuštěním datacentra v Mexiku budou mít tři cloudové oblasti v Latinské Americe (Brazílie, Mexiko a Chile) po dvou zařízeních. Bude se jednat o hlavní centrum a další menší datové centrum podpory. Mexico City například pokrývá také Střední Ameriku, Karibik, Kolumbii a Ekvádor, zatímco region Santiago Chile slouží Argentině, Peru, Bolívii, Paraguayi a Uruguayi.

Kromě Mexika by Huawei mělo v nadcházejících měsících oznámit další nové regiony, zóny dostupnosti a sítě pro doručování obsahu (CDN) v celé Latinské Americe. Společnost plánuje letos aktivovat CDN například v Paraguayi a Uruguayi. Od roku 2022 by pak mělo dojít k aktivaci CDN v Bolívii, Barbadosu, Surinamu, Belize, Bahamách, Guyaně, Jamajce a v Nikaragui.
Po celém světě má společnost aktuálně 23 cloudových oblastí.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Z
droj: bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí