Hyundai obnovuje výrobu závodu v Jižní Koreji po čtyřtýdenní odstávce

Hyundai obnovuje po renovaci provoz výroby.

Společnost Hyundai Motor 9. srpna uvedla, že po čtyřtýdenním pozastavení výroby obnovila výrobu v jednom ze svých sedmi závodů, aby se připravila na výrobu elektrických vozů. Hyundai zastavil závod v Asanu od 13. července do 6. srpna, aby zařízení vylepšil, než zahájí výrobu středně velkého sedanu IONIQ 6 později v roce 2021. V závodě Asan s 300 000 jednotkami za rok se vyrábí sedan Sonata a SUV Santa Fe.

Pradit.Ph / Shutterstock.com

V únoru výrobce sedanu Sonata a SUV Palisade představil plně elektrický model IONIQ5 integrovaný s vlastní elektricky-globální modulární platformou (E-GMP) pouze pro elektromobily v souladu s elektrifikací konkurenčních automobilek. Hyundai plánuje v příštím roce představit IONIQ 6 a velké SUV IONIQ 7 v roce 2024. Také začne používat alfanumerická jména jako jeho rivalové, například BMW, jehož modely se jmenují Série č. 1-8.

Automobilka Hyundai má sedm domácích závodů – pět v Ulsanu, jeden v Asanu a jeden v Jeonju – a 10 zahraničních závodů – čtyři v Číně a po jednom ve Spojených státech, České republice, Turecku, Rusku, Indii a Brazílii. Jejich celková roční kapacita dosahuje 5,5 milionu vozidel.

Zdroj: Korea Herald
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí